Efektowne pisanki w 15 minut

Wielkanoc lada moment, Wielka Sobota już jutro, a Wy nadal nie macie czasu na zrobienie pisanek? To mam dla Was propozycje na wielkanocne jajka last minute 😉 w dodatku z efektem wow! Pamiętacie, że u mnie jest zawsze łatwo i szybko 😅

Potrzebne materiały:

1. jajka o białej skorupce ugotowane na twardo (bądź wydmuszki)
/dobrze sprawdzą się też te sztuczne, np. drewniane, wcześniej pomalowane na biało/
2. lakier do paznokci (różne kolory)
3. rękawiczki ochronne
4. plastikowe pojemniki
5. woda (najlepiej ciepła, ale nie gorąca)
6. wykałaczki do szaszłyka
7. kratka/ruszt do suszenia jajek

Ugotowane jajka pozostawiamy do ostygnięcia do temperatury pokojowej.
Pojemniki napełniamy wodą do 3/4 ich wysokości. Każdy pojemnik potrzebny jest dla danego koloru lakieru do paznokci – jeżeli będziecie używać 1 koloru, wystarczy jeden pojemnik. My wybraliśmy 3 wiosenne kolory. Do wody należy dodać lakier do paznokci. Ważna jest temperatura wody – jeżeli będzie zbyt zimna, to lakier opadnie na dno. Następnie bierzemy patyczek i mieszamy delikatnie lakier z wodą – tak, aby ściąć powierzchnię lakieru, by przypominał marmur. Do każdego koloru proponuję użyć osobnego patyka.
Załóżcie rękawiczki gumowe (tu również uczulam, aby mieć osobne pary rękawiczek na każdy kolor – chyba, że chcecie pomieszać je ze sobą na skorupce jajek – efekt będzie równie imponujący).
Każde jajko należy zanurzyć w wodzie z wybranym kolorem lakieru i delikatnie nim obrócić, aż skorupka zostanie pokryta kolorem. Im dłużej i intensywniej będziecie obracać jajkiem, tym wybarwienie będzie bardziej intensywne.
Tak przygotowane jajko odłóżcie na kratkę do wyschnięcia – trwa to dość szybko. Jeżeli nie spodoba Wam się uzyskany efekt, możecie użyć zmywacza do paznokci i spróbować ponownie 😜

Jak na 15 min zabawy, to efekt jest niecodzienny prawda? Miłej zabawy!

Pozdrawiam

M.

Podobne wpisy:

  1. Malujemy wielkanocne jajka
  2. Naturalne barwniki jaj wielkanocnych, czyli święta bez chemii
  3. Dekoracje wielkanocnego stołu
  4. Wielkanocny wianek w 15 minut

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *