Jak zostać kontrolerem ruchu kolejowego?

Już za kilka dni Dzień Dziecka, tak więc w weekend możemy uczestniczyć z najmłodszymi w różnego rodzaju imprezach i atrakcjach z okazji zbliżającego się święta. Jedną ze szczecińskich atrakcji jest wystawa makiet kolejowych w Starej Rzeźni zorganizowana przez Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei Z.K.M.K..

Na wystawie można obejrzeć różne typy pociągów, z różnych epok, stacje kolejowe, lokomotywownie, i okoliczną infrastrukturę. Wszystko w  miniaturze, widoczne jak na dłoni. Szczegółowość w wykonaniu miniatur jest wręcz zadziwiająca. Można też podpatrzeć, jak takie makiety się tworzy, porozmawiać z członkami klubu, zadać pytania.

Starszaki mają okazję na chwilę stać się prawdziwymi kontrolerami ruchu kolejowego i sterować pociągami! Mogą kontrolować podróż wśród pól, lasów i miasteczek.

IMG_4928-11 IMG_4934-11

Dla najmłodszych przewidziane jest miejsce zabaw, gdzie również mogą własnoręcznie kierować ruchem pociągów, mogą je budować, przenosić, składać i rozkładać. Istne szaleństwo!

Untitled-2

Jednak najciekawszą atrakcją jest możliwość przejażdżki kolejką, cieszące się zainteresowaniem ze strony tych najmniejszych i nieco większych.

01

Wystawa jest darmowa, więc jeśli nie macie planów na popołudnie lub niedzielę, serdecznie polecamy! Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, potrwa do 29 maja 2016, z możliwością przedłużenia.

E.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *