Jak zrobić anioła?

W przedszkolu Julki konkurs za konkursem… i w każdym trzeba uczestniczyć 😉 Tym razem na warsztacie były anioły…

Ludzie zazwyczaj  zapraszają anioły do domów na święta Bożego Narodzenia (a te już tuż tuż). Ozdabiają nimi mieszkania, świąteczne drzewka… a po świętach o nich zapominają. A szkoda, bo mogą być bardzo pomocne. Ja osobiście lubię anioły  – w moim domu w każdym pokoju jest gdzieś ukryty jeden malutki aniołek, który strzeże jego mieszkańców… nie zaszkodzi, a co! 🙂 Ale nie o tym…

Julka zarządziła, że trzeba przygotować aniołka. Ok – czemu nie – tego nigdy za dużo 😉 Zrobiłyśmy więcej, jeden powędruje do przedszkola, a pozostałe zostaną i przyozdobią dziecięcy pokój…

Potrzebne materiały:

stożki styropianowe – do kupienia w dobrych sklepach z materiałami papierniczymi lub hurtowniach z ozdobami świątecznymi czy sztucznymi kwiatami (opcjonalnie może być również sztywny karton)
plastikowe bombki, dopasowane wielkością do stożka
wszelkiego rodzaju sznurki jutowe (cienkie, grube, jasne, ciemne)
bawełniana koronka
podkładki pod szklanki
dobry klej (przyda się też klej na ciepło)
opcjonalnie inne dodatki (np. guziki)
chwila czasu 🙂

Wykonanie takiego anioła nie jest zbyt skomplikowane 🙂 Najlepiej zacząć od głowy… Dajcie dzieciom klej i bombkę – niech ją dobrze wysmarują klejem. Następnie nawijajcie na nią sznurek w wybranym kolorze. Klej pomoże utrzymać sznurek na swoim miejscu  (zapobiegnie jego zsuwaniu się). Trwa to 5 min. Następnie za pomocą pistoletu z gorącym klejem przymocujcie gotową głowę do styropianowego stożka. Uważajcie, aby się nie oparzyć 🙂 Następnie owijacie stożek kolejnym sznurkiem zaczynając od góry, dość ściśle – tak, aby zakryć biały stożek. Możecie go również lekko posmarować klejem, ale niekoniecznie. Im grubszy sznurek, tym szybciej idzie owijanie. Tak przygotowaną podstawę anioła należy przyozdobić – tutaj wszystko zależy od Waszej inwencji. U nas były to bawełniane koronki oraz guziki. Na końcu przyklejone zostały skrzydła stworzone z podkładek w kolorze złota. I voilà! Gotowe!

Prawda, że nie jest to skomplikowane? Julka zachwycona, długo nie mogła się zdecydować, którego oddać na konkurs 😛 Ostatecznie do przedszkola pofrunie czerwony aniołek, a pozostałe dwa zamieszkają na jej parapecie.

Zapraszam Was do wspólnego tworzenia aniołów z Waszymi dziećmi. To proste 🙂

Pozdrawiam

M.

 

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *