Jak zrobić gwiazdę betlejemską w 15 minut?

Znacie mnie już na tyle, aby wiedzieć, że wg mnie szybkie i proste pomysły to najlepsze pomysły 🙂 Dotyczy to zarówno kuchni, szycia, jak i wszelkich robótek ręcznych. A już w ogóle hitem są te, które pozwalają angażować dzieciaki. I dzisiaj mam dla Was na szybko – w szale przedświątecznych zadań oraz opieki nad dwójką małych urwisków – super prosty pomysł na zrobienie świetnej ozdobny bożonarodzeniowej, jaką jest gwiazda betlejemska.

Potrzebne będą:

papierowe torebki śniadaniowe
klej w sztyfcie
nożyczki

Przyda się również dość spora, a w zasadzie ciężka książka.

Do wykonania jednej gwiazdy potrzeba od 6 do 8 torebek śniadaniowych (w zależności od ich rozmiaru). Każdą z torebek należy posmarować dobrze klejem w tzw. literę T (na środku wzdłuż oraz na samym dole, gdzie jest dno torebki – na jednym ze zdjęć widoczne są linie klejenia). Posmarowane torebki nakładamy jedna na drugą i przyciskamy ciężką książką. Pozostawiamy tak na ok. 10 min, aby klej dobrze złapał. Następnie ścinamy w górnej części rogi torebek i rozkładamy gwiazdę. Gotowe!

Zresztą zobaczcie sami jakie to proste:

Proste jak barszcz, szybkie w realizacji. Pięknie się prezentuje we wnętrzach, szczególnie na oknach w otoczeniu światełek. I oczywiście ich robienie jest wielka frajdą dla dzieci.

Bawcie się dobrze!

Pozdrawiam

M.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *