Jak zrobić gwiazdę betlejemską w 15 minut?

Znacie mnie już na tyle, aby wiedzieć, że wg mnie szybkie i proste pomysły to najlepsze pomysły 🙂 Dotyczy to zarówno kuchni, szycia, jak i wszelkich robótek ręcznych. A już w ogóle hitem są te, które pozwalają angażować dzieciaki. I dzisiaj mam dla Was na szybko – w szale przedświątecznych zadań oraz opieki nad dwójką małych urwisków – super prosty pomysł na zrobienie świetnej ozdobny bożonarodzeniowej, jaką jest gwiazda betlejemska.

Potrzebne będą:

papierowe torebki śniadaniowe
klej w sztyfcie
nożyczki

Przyda się również dość spora, a w zasadzie ciężka książka.

Do wykonania jednej gwiazdy potrzeba od 6 do 8 torebek śniadaniowych (w zależności od ich rozmiaru). Każdą z torebek należy posmarować dobrze klejem w tzw. literę T (na środku wzdłuż oraz na samym dole, gdzie jest dno torebki – na jednym ze zdjęć widoczne są linie klejenia). Posmarowane torebki nakładamy jedna na drugą i przyciskamy ciężką książką. Pozostawiamy tak na ok. 10 min, aby klej dobrze złapał. Następnie ścinamy w górnej części rogi torebek i rozkładamy gwiazdę. Gotowe!

Zresztą zobaczcie sami jakie to proste:

Proste jak barszcz, szybkie w realizacji. Pięknie się prezentuje we wnętrzach, szczególnie na oknach w otoczeniu światełek. I oczywiście ich robienie jest wielka frajdą dla dzieci.

Bawcie się dobrze!

Pozdrawiam

M.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *