Kurtki wiosenne dla dziewczynki – subiektywny przegląd

Wiosna coraz śmielej do nas zagląda i czas już pomyśleć o tym, czy nie zaprosić jej do naszej szafy… a dokładniej do Julkowej szafy… Wbrew pozorom wybór kurtki wiosennej nie jest taki prosty.  Okazuje się bowiem, że wczesna wiosna bywa kapryśna. Od porannych przymrozków po kilkanaście stopni ciepła w ciągu dnia – i trzeba ten fakt uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o zakupie kurtki. Powinna być cienka, ale z podpinką, dopasowana, ale niezbyt mocno, z kołnierzem, ale bez dekoltu. I oczywiście pasująca do wszystkiego, co już jest w szafie 😉

Równie często okazuje się, że konieczne jest dokonanie zakupu dwóch sztuk odzieży wierzchniej, gdyż w jednej kurtce jest wkładka ocieplająca, a w innej nie. Niektóre są nieco grubsze, a te na późniejszą wiosnę są całkiem lekkie i przewiewne. Zakup wiosennej kurtki wymaga więc wielu przemyśleń i podjęcia decyzji przy uwzględnieniu temperatur wczesnej i późniejszej wiosny.

Sprawdźcie, jakie modele znajdziecie w sklepach. Zapraszam na przegląd wiosennych kurtek i płaszczyków dla dziewczynek – zobaczcie co mi wpadło w oko 😉 Może któraś z poniższych propozycji skradnie Wam Wasze serca? Ja jak zwykle nie wiem, którą wybrać – podobają mi się wszystkie 🙂

kurtki_wiosenne_01

1 – NEXT    2 – NEXT    3 – NEXT

Dziewczynki mają duże wymagania co do swojej garderoby. Wiedzą o tym dobrze zwłaszcza rodzice małych księżniczek. Trudno w tym wypadku przeforsować zwykłą, praktyczną kurtkę. Na szczęście producenci dbają o aspekt wizualny odzieży (czasami bardziej niż o ten praktyczny). Kurtki wiosenne dla dziewczynki powinny być funkcjonalne i satysfakcjonujące pod względem estetycznym. Pamiętajcie, że ich zadaniem jest przede wszystkim ochronić dziewczynkę przed kaprysami pogody.

kurtki_wiosenne_02

4 – ZARA    5 – LINDEX    6 – RESERVED

Dzieci potrafią być wybredne w noszeniu ubrań 😉 Przedszkolaki stanowczo umieją określić, co im się podoba, a czego nigdy nie włożą. Dlatego też producenci kurtek wiosennych przygotowują na każdy sezon bardzo wiele ciekawych modeli. Dobry rodzaj wiosennej odzieży wierzchniej zestawiony z oryginalnymi dodatkami w postaci chusty czy czapki sprawia, że dziecko wygląda modnie, ładnie i – co ważne – jest ubrane funkcjonalnie.

kurtki_wiosenne_03

7 – C&A    8 – OBAIBI-OKAIDI    9 – H&M

Rynek umożliwia zakup różnych kurtek, które mają zachęcić dzieci swoim ciekawym designem, a rodziców funkcjonalnością i wytrzymałością. Wybierając kurtkę wiosenną dla dziewczynki, zdecydujcie się na taką, która będzie wygodna, ochroni przed wiatrem, chłodem i deszczem. W cieplejsze dni sprawdzi się lekka kurtka przeciwdeszczowa, którą można bez problemu spakować do plecaka lub torby.

kurtki_wiosenne_04

10 – WÓJCIK    11 – WÓJCIK    12 – NEXT

Zwróćcie również uwagę na jakość materiału, jego wytrzymałość i odporność na zabrudzenia. Pamiętajcie, że wraz z nadejściem wiosny dzieci więcej się ruszają – zaczynają jeździć na rowerze, biegać, korzystać z placów zabaw, ścigać się, itp. Kurtka musi być na tyle wszechstronna, aby zapewnić ciepło, a jednocześnie pozwolić na większą ilość ruchu. Nie może zatem krępować ruchów i powinna być łatwa do zakładania.

kurtki_wiosenne_05

13 – OBAIBI-OKAIDI    14 – T-A-O    15 – T-A-O

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że dziecko, mimo że jest małe, tak jak ty nie lubi się przegrzewać. Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, nie nakazujcie zakładać maluchowi ciepłych wełnianych rękawiczek czy dodatkowego polaru lub sweterka pod cienką kurtkę. Zamiast tego zadbajcie, aby podczas wietrznej pogody smyk miał stylową czapeczkę dopasowaną do wiosennej kurtki. I pamiętajcie zapytać Wasze dzieciaki o zdanie! 😉

kurtki_wiosenne_06

16 – OBAIBI-OKAIDI    17 – NAT&TOM    18 – OBAIBI-OKAIDI

I jak? Znajdziecie coś dla Waszych małych modelek?

Pozdrawiam 🙂

M. 

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *