List do Świętego Mikołaja – szablon do pobrania

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to dla Mikołaja bardzo pracowity okres. Musi przecież przygotować sanie, upewnić się, że jego wszędobylskie elfy skończyły tworzyć wszystkie piękne zabawki oraz sprawdzić dokładnie listę prezentów, żeby o nikim w tym ważnym dniu nie zapomnieć. A skąd Mikołaj wie, o czym marzą dzieci? Oczywiście z listów… Co roku o tej samej porze, miliony dzieci na całym świecie opisuje starszemu panu z długą brodą i czerwoną czapką swoje marzenia.

Z okazji imienin tego wyczekiwanego w każdym domu Jegomościa przygotowałyśmy dla Waszych dzieci (i nie tylko dzieci) szablon takiego listu. To już ostatni dzwonek aby do niego napisać. Wydrukujcie darmowy szablon, a następnie razem z dziećmi wspólnie go wypełnijcie. Jeżeli Wasze szkraby nie potrafią pisać, możecie je wyręczyć, albo spróbować zobrazować ich marzenia odpowiednimi naklejkami – z tym Maluchy na pewno sobie świetnie poradzą 🙂 Pamiętajcie, że Mikołaj w całym tym zgiełku świątecznych przygotowań zawsze znajdzie czas aby te wszystkie listy przeczytać 😉

Gdzie wysłać list do Świętego Mikołaja?

Miejscem najczęściej kojarzonym z postacią Mikołaja jest oczywiście Laponia. Ale w Europie jest co najmniej kilka miejscowości, które utrzymują, że są jego  oficjalną siedzibą. Najpopularniejszy adres świętego Mikołaja to ten w Finlandii. W latach 20. XX wieku miejsce to podał jako pierwszy fiński redaktor radiowy Markus Rautio. Według niego, Mikołaj zamieszkał na wzgórzu Korvatunturi, leżącym w Laponii i to właśnie tam zamieszkał święty… Oto najpopularniejsze adresy św. Mikołaja:

Laponia 

Santa Claus Arctic Circle 96930 Rovaniemi, Finlandia

Norwegia

Julenissen’s Postkontor Torget 4 1440 Dorbak, Norwegia

Niemcy

An den Weihnachtsmann Weihnacht postfiliale 16798 Himmelpfort, Niemcy

Polska

Biuro Listów do Świętego Mikołaja, Polska Wioska Świętego Mikołaja, Przystanek Mikołajów, 57-215 Srebrna Góra

Skoro już wiecie gdzie wysłać listy, to zapraszam do wspólnej zabawy z dziećmi. Poniżej znajdziecie osobną wersję listu dla chłopców i dziewczynek oraz dwie okładki, które możecie dowolnie łączyć. Wystarczy kliknąć w odpowiedni obrazek, pobrać, wydrukować, wypełnić i oczywiście wysłać!

kartka_tresc_dziewczynka

kartka_okladka2

kartka_tresc_chlopiec

kartka_okladka1

Pozdrawiamy przedświątecznie 🙂

M. E. i K.

P.S. A gdy już Wasze dzieci powysyłają swoje listy – nie zapomnijcie o tym, aby Mikołaj na nie odpowiedział. Fajnym pomysłem będzie np. film. Gdybym ja, będąc dzieckiem otrzymała takie pozdrowienia od mikołaja – to wierzyłabym w niego chyba do końca życia 😉

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *