Obrazki z filcu by Martelka.pl

Małe ZOO – czyli jak zrobić obraz z filcu

Od jakiegoś czasu usilnie poszukuję dodatków do pokoju Młodego. Niby tego dużo jest w sklepach, i tych stacjonarnych i internetowych, i wierzcie mi, przejrzałam już miliony z nich, a mimo wszystko jakoś tak trudno trafić na coś, co pasowałoby do naszego pokoju i klimatem i kolorem i współgrało z Młodego zainteresowaniami. Czasem mam wrażenie, że pokój dziewczynki urządzić jest dużo prościej, i że asortyment sklepów skupia się wokół różu i fioletu, rezerwując dla chłopców tradycyjnie niebieski lub styl marynistyczny.

My jednak ani w niebieski się nie wdaliśmy, ani styl marynistyczny nam nie podpasował i okazuje się, że do oliwkowego pokoju bardzo trudno dobrać fajne dodatki.

Ostatnio skupiłam się na poszukiwaniu obrazków. Ogólnie panujący trend to pastelowe kolory, które niestety w naszym wnętrzu giną. Postanowiłam zatem zrobić je sama!

Tym razem wielką frajdę miałam bawiąc się FILCEM. Bardzo podobają mi się żywe kolory filcowych ozdób i dodatków, toteż postanowiłam spróbować swoich sił w pracy w tym materiałem. Frajda była podwójna, bo Młody bawił się ze mną. Ja wycinałam, On przyklejał i razem pakowaliśmy nasze dzieła w ramki. Idealny sposób na twórcze spędzenie czasu z dzieckiem!

Ale zacznijmy od początku…

Co wykorzystaliśmy do naszych obrazków?

IMG_1393

  1. filc – arkusze kolorowego filcu zamówiłam w sklepie internetowym, który wyszukałam na DaWanda.com. Nasze obrazki mają rozmiar A3 tak wiec na tło zamówiłam większy arkusz grubszego filcu (2mm). Natomiast na wycinanki wykorzystałam miękki filc (1mm).
  2. klej – nie od dziś wiadomo, że klej jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka, tak więc przy tworzeniu naszego dzieła wykorzystaliśmy klej magic. Wiem, że filc ładnie prezentuje się przeszyty kolorową nitką, i gdybym robiła obrazki sama, tak bym zapewne zrobiła (nawet kupiłam kilka kolorowych kordonków), jednak z racji tego, że robiliśmy obrazki wspólnie, zdecydowaliśmy się na klej.
  3. ramka do obrazków – czarna ramka A3, kupiona w castoramie.
  4. szablon – szukałam gotowych obrazków z filcu w internecie, i nie znalazłam żadnego. Wzór naszych obrazków wykonałam sama, inspirując się tym, na co trafiłam przeglądając strony internetowe. W sieci można znaleźć wiele gotowych szablonów zwierzątek. Żaden nie wpisał się jednak w moją koncepcję, tak więc postanowiłam sklecić swoją własną wersję inspirując się tym, co mignęło mi przed oczami, gdy przeglądałam zasoby internetu.

pictures 01

Miękki filc tnie się bardzo łatwo, przykleja jeszcze łatwiej. Najtrudniejszą częścią tej zabawy jest wymyślenie wzoru. My zdecydowaliśmy się na kotka, sówkę i słonika. To są obecnie ulubione zwierzątka mojego dziecięcia, tak więc dobór bohaterów jest nieprzypadkowy.

W przyklejaniu poszczególnych elementów pomógł mi Młody. Zabawy co nie miara, a ile satysfakcji z naszych dzieł wiszących na ścianie!

IMG_1499

Dzięki soczystym kolorom obrazki są intensywne, radosne i bardzo dziecięce! Wspaniale prezentują się na ścianie małego entuzjasty zwierzątek. Następnym razem, jak znudzą nam się te obrazki myślę, że przygotujemy zestaw motoryzacyjny, lub inny, w zależności od upodobań. Najważniejsze, że możemy to zrobić razem.

E.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *