Metamorfoza skrzynki na owoce

Nie będę oryginalna jeżeli chodzi o taką skrzynkę, bowiem trend na nie trwa już kilka ładnych lat 😉 Jednak celem tego wpisu jest ukazanie Wam, że można takową zrobić szybko samemu i niewielkim sumptem. Ponadto, jest to świetny pomysł dla osób, które bardzo by chciały spróbować DIY (Do It Yourself czyli zrób to sam), ale z różnych powodów boja się zabrać do rzeczy – głównie mam tu na myśli osąd typu: nie jestem stworzona/y do prac ręcznych, kółka wychodzą mi jakieś takie kanciaste, a konik namalowany dla dziecka bardziej przypomina świnkę… i w ogóle to nie mam cierpliwości, bardzo szybko się nudzę i raczej wolę kupić niż zrobić sam/a… 😉 Rozumiem – znam temat z autopsji….

Pokażę Wam dziś jak można wykorzystać zwykłą/niezwykłą 😉 drewnianą skrzynkę w swoim domu lub mieszkaniu. Internet szaleje i podsuwa masę inspiracji w tym temacie – wszędzie można zobaczyć półki ze skrzynek, stoliki, szafki, skrzynki na zabawki, koce, poduszki, pledy… Zarażona tym trendem od dłuższego już czasu przymierzałam się do stworzenia skrzynki na Julkowe zabawki.

Potrzebne materiały:

drewniana skrzynka
gruby papier ścierny (lub szlifierka)
puszka białej farby do drewna
4 kółka obrotowe i po 4 wkręty do każdego z nich
kawałek cienkiej dykty
taśma klejąca dwustronna

ponadto: trochę czasu 🙂

Drewnianą skrzynkę zakupiłam za całe 5 zł na pobliskim bazarku – nie powinna Was kosztować więcej (cena taka bowiem obowiązuje na hurcie owoców i warzyw). Farba i kółka są do zakupienia w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Wybierajcie farby bezpieczne dla dzieci, a kółka najlepiej silikonowe, aby nie porysowały Wam parkietów. Koszt farby to ok 20 zł za puszkę, kółka 5 zł za szt. Możecie wybrać sobie również kółka z hamulcem – wystarczą 2 – wtedy należy je zamontować po przekątnej.

skrzynka_przed

Skrzynkę należy przede wszystkim dobrze oszlifować, pousuwać wszelkie drzazgi. Następnie od spodu, w rogach skrzynki podkleić za pomocą taśmy kawałek dykty  w postaci kwadratów odpowiadających wielkością trzonom kółek – później podczas ich montażu zapobiegnie to przebiciu śrubą desek. Tak przygotowana skrzynkę pomalować farba i pozostawić do wyschnięcia (najlepiej na noc). Gdy farba wyschnie, zamontować kółka przy pomocy wkrętów (siła własnych rąk Wam wystarczy). Gotowe! 😀 Prawda, że proste?

tytułowe

skrzynka_1

Twórczej pracy 🙂 i do następnego czytania!

M.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *