Moja TOP lista, czyli 5 plaż Europy wartych odwiedzenia

Lato w pełni, piękna pogoda, ciepło, czas planowania wakacji, wyjazdów i oczywiście czas zasłużonego relaksu. W temacie wakacyjnym nie może zabraknąć plażowania, piasku, morza. Szczególnie jak ma się w rodzinie małego miłośnika budowania zamków z piasku.

W ramach weekendowego relaksu przedstawiam Wam 5 plaż Europy wartych odwiedzenia. Jedne to topowe plaże z okładek kolorowych folderów wczasowych, inne natomiast niezbyt popularne, idealne na spokojny rodzinny wyjazd. Znajdzie się coś w rejonie Morza Śródziemnego gdzie słonko przyjemnie grzeje, jak również i na Wyspach Brytyjskich, gdzie jest nieco chłodniej, lecz nie mniej urokliwie.

Plaża Królików, Lampedusa, Włochy

Plaża Królików, Lampedusa, Włochy 01

Jeśli szukacie plaży z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, polecamy Plażę Królików na niewielkiej Włoskiej wyspie, Lampedusie. Mimo, że nie jest to jedno z popularniejszych destynacji wakacyjnych, wyspa może poszczycić się chyba najpiękniejszą i najczystszą plażą w Europie, stanowiącą ścisły rezerwat. Plaża zlokalizowana jest w południowo zachodniej części wyspy.

Szeroko roztaczająca się płycizna nie tylko sprawia, że woda jest przyjemnie ciepła, lecz również pozwala dostać się na pobliską wyspę Królików. Dodatkowo uroku dodaje niezwykłe zestawienie kolorów, lazur wody, biel piasku i pomarańcz otaczających skał.

Playa de ses Illetes, Formentera, Hiszpania

Playa de ses Illetes, Formentera, Hiszpania 01

Na niewielkiej wyspie Formentera, należącej do archipelagu Balearów, znajdującej się tuż obok Ibizy znaleźć można piękne lazurowe wybrzeża o niesamowicie białym piasku. W odróżnieniu od rozrywkowej Ibizy, Formentera jest niewielką wysepką o długości ok 20 km, idealną na spokojne rodzinne wakacje. Na wyspę można dostać się promem z sąsiadującej Ibizy.

Najpiękniejszą plażą wyspy jest ciekawie wysunięty na północ piaskowy jęzor z dwóch stron omyty ciepłymi morskimi wodami. Dookoła znajduje się wiele małych, bezludnych wysepek, które tworzą niezapomniany krajobraz.

Foto: Miquel Mas Mas / formentera.es

Elafonissi, Kreta, Grecja

Elafonissi, Kreta, Grecja2

Elafonissi to dokładnie nazwa niewielkiej wyspy i miejscowości w południowo zachodniej części Krety. Potocznie zwykło się nazywać tak też lagunę łączącą ląd z wyspą i plażę. Jest to cudowne miejsce, gdzie na wyspę można przejść brodząc po kolana w ciepłej, przybierającej odcienie od zielonkawego do pięknego błękitu wodzie. Delikatny piasek o różowym zabarwieniu sprawia, że wodny spacer jest niezwykle przyjemny.

Plaża jest wspaniale zagospodarowana – znajdują się tu parasole, niezbędna infrastruktura i ogromny parking. Co roku zmierzają to rzesze turystów, którzy chcą spędzić choć kilka godzin na tej uroczej plaży.

Rhossili Bay, Wielka Brytania

Rhossili Bay, Wielka Brytania 01

Uciekamy z Morza Śródziemnego w stronę deszczowej Wielkiej Brytanii. Na półwyspie Gower (niedaleko Swansea) znajduje się szeroka plaża Rhossili Bay urzekająca niesamowitymi widokami otaczającej natury. Piaszczysty brzeg ciągnie się przez niemal 5 kilometrów i zakończony jest piaszczystymi wydmami.

Nieopodal znajdują się dwie wysepki, dostępne jedynie w czasie odpływu, Worm’s Head oraz Burry Holms. Ciekawostką jest, że w czasie odpływu można zobaczyć też liczne wraki statków, które zatonęły u wybrzeży półwyspu.

Zatoka Wraku, Zakynthos, Grecja

Zakynthos – Zatoka Wraku (Grecja) 01

Jedna z najpiękniejszych plaż świata, chyba najczęściej pojawiająca się na wszelkiego rodzaju pocztówkach, kalendarzach i w zestawieniach. Niezwykle malownicze miejsce, gdzie błękit wody spotyka się z niesamowita bielą skał.

Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna wyspy i Grecji. Dotrzeć tam można jedynie od strony wody. Rejsy organizowane są z każdego miejsca wyspy. Warto też wejść na platformę widokową, aby podziwiać piękno zatoki z innej perspektywy.

 

Patrząc na takie piękne widoki od razu przychodzi chęć na organizowanie wakacyjnego wyjazdu. Ciepła woda, słońce i ten wiatr we włosach… Nie ma nic bardziej sprzyjającego relaksowi i ładowaniu akumulatorów. Życzę Wam udanych wakacyjnych wyjazdów, tych bliskich i tych dalekich. Wszak nie ważne gdzie, tylko z kim!

Pozdrawiam,

E.

Zapisz

Zapisz

Show Comments
  • Ania pisze:

    Dodałabym jeszcze Lagunę Balos na Krecie.

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *