Nareszcie Wiosna w oknie!

Zima bez śniegu to taka nie-zima. Szaro za oknem, buro i ponuro. Słońca ostatnio też jak na lekarstwo, dlatego postanowiliśmy wprowadzić do naszego domu nieco wiosennej radości. Nie rozwodząc się za długo pokażę Wam, kto ostatnio zagląda nam przez okno. I oczywiście, jak własnoręcznie tego dokonałam w zaledwie 2 godzinki, tudzież dwa wieczory po godzince. Czyli tradycyjnie, łatwo, szybko i przyjemnie. Na końcu wpisu czeka na Was niespodzianka!

Posiadając nadmiar kolorowych kartek oraz folię samoprzylepną przezroczystą i czarną postanowiłam zrobić Młodemu niespodziankę.

01

Wybrałam żywe kolory papieru, kilka prostych wzorów ptaszków i dzielnie zaczęłam odrysowywać i wycinać całą tą zgraję.

02

Posiadając już dość zasobne stadko, z pomocą jednostronnej folii klejącej, kupionej z Castoramie, przykleiłam je do okna. Czarna folia posłużyła do stworzenia sznurów, na których zasiadły moje ptaszki. Efekt rewelacyjny od wewnątrz i z zewnątrz! W przyszłości rozważyłabym wykorzystanie kolorowych folii do stworzenia ptaszków, lecz tym razem niestety asortyment Castoramy nie był aż tak bogaty, a nie chciało mi się czekać na zamówienie internetowe.

Rezultaty poniżej na kilku zdjęciach. U nas już wiosennie, a jak tam u Was?

04

06

05

Dla Was mam niespodziankę – gotowe wzory ptaszków, które możecie ściągnąć klikając TU oraz klikając obrazek poniżej.

ptaszki_a4

Pozdrawiam,

E.

 

Show Comments
 • Efekt bardzo radosny i wiosenny. Co to jest za folia? Nakleja się ją na cale okno? Nie bardzo rozumiem od strony technicznej jak to zrobiłaś. : ) Czy ona nie zniszczy okna? Łatwo ją zdjąć?

  • Martelka.pl pisze:

   Witaj,

   Cieszę się, że pomysł przypadł Tobie do gustu 🙂

   Folia, którą wykorzystałam do przyklejenia ptaszków to folia samoprzylepna przezroczysta. Kiedy miałam wycięte wzory ptaszków z papieru, z folii wycięłam takie same wzory, lecz o 0.5cm większe, tak więc folia pokryła całego ptaszka i po bokach wystawała ok. 0.5 cm co pozwoliło mi przykleić ptaszka do okna. Folia ta jest przeznaczona do oklejania mebli, szyb tak więc nie ma problemu z jej odklejeniem (przetestowałam 🙂 ).

   Osobiście poleciłabym zakup kolorowych folii samoprzylepnych (takich do oklejania mebli) – zaoszczędzi to wiele czasu na wycinanie. Niestety w mojej Castoramie jedynym dostępnym kolorem był czarny, tak więc musiałam posiłkować się przezroczystą i kolorowymi papierami. Mi zależało też na tym, aby ptaszki były kolorowe z dwóch stron, tak więc z zewnątrz też się prezentuje całkiem ładnie. Kupując folię również warto na to zwrócić uwagę.

   Pozdrawiam!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *