Nie taka zwykła choinka

Lubię magię Świąt. Lubię ją za atmosferę przygotowań, oczekiwanie, za czas spędzony z rodziną. Za światełka rozwieszone na drzewach, za oczekiwanie na śnieg. Za te kilka dni wolnego spędzane w gronie najbliższych. Pierwsze dekoracje pojawiają się u mnie już pod koniec listopada – prawie jak w supermarkecie! Piosenki Michael’a Bublé rozbrzmiewają od początku grudnia. Czas przygotowań nie jest zostawiony na ostatni tydzień lecz rozciąga się na prawie miesiąc, przez co jest powolniejszy, spokojniejszy, mniej stresujący.

Nie znoszę natomiast całego konsumpcjonizmu, licytacji, kto ma większa choinkę, droższe prezenty oraz odwiedza cieplejsze kraje w ramach „ucieczki”. Nie lubię pośpiechu, zdenerwowania oraz towarzyszącego temu zmęczenia. Dlatego dziś w ramach oderwania od codzienności chciałabym Wam przedstawić nieco inne spojrzenie na Świąteczny symbol – CHOINKĘ.

Proponuję rozwiązanie niezwykle efektowne, idealne do małych mieszkań i tych większych również. Wspaniale sprawdzające się jeśli chcecie mieć choinkę, a wiecie, że na większość świąt wyjeżdżacie i żywą choinką byście się nie nacieszyli. Taką, którą można mieć już na początku grudnia i nie opadnie z igieł do końca stycznia.

Co będzie potrzebne?

  • gałęzie różnej długości
  • sznurek
  • ozdoby choinkowe według uznania
  • hak do zawieszenia choinki

03

Szkielet choinki

Szkielet choinki wykonujemy z gałęzi różnej długości, które układamy kolejno od najdłuższej, do najkrótszej. Gałęzie związujemy sznurkiem na obu końcach. Pamiętajcie aby zostawić pętelkę do zawieszenia choinki na górze.

02

Dekoracje

Kolejny i zarazem ostatni krok to udekorowanie gałązkowej choinki według uznania. Możecie do tego wykorzystać kolorowe bombki, drewniane ozdoby, kwiaty, łańcuchy, szyszki, pierniki, kolorowe światełka lub wykorzystując wszystko to, co tylko podpowie Wam wyobraźnia. Zabawa jest przednia. Polecam!

Moja wersja prezentuje się następująco:

06

A jak prezentują się Wasze choinki?

Pozdrawiam,

E.

 

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *