Podsumowanie miesiąca: czerwiec 2015

Pierwszy miesiąc za nami! Czyli takie pierwsze koty za płoty. Czerwiec upłynął nam pod znakiem przygotowań do wakacji. Długo czekaliśmy na piękną pogodę, teraz, kiedy ona nastała, mamy w planach maksymalnie zmobilizować nasze pokłady energii i je wykorzystać do gromadzenia ciekawych tematów, którymi podzielimy się z wami w najbliższym czasie.

Zanim to jednak nastąpi, krótko podsumujemy, co mogliście przeczytać na Martelka.pl w tym miesiącu.

Okiem rodzica:

Myśl! Wystarczy zaledwie 15 minut, aby zabić swoje dziecko – Bardzo ważny post, szczególnie teraz, kiedy mają zawitać do nas upalne dni. Mam nadzieję, że wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie kryje się za pozostawieniem dziecka zamkniętego w nagrzanym samochodzie i nie tylko. Mimo wszystko udostępniajcie post, niech wiadomość dotrze do wszystkich.

Porządek w zabawkach – niemożliwe? – Prawdziwą zmorą potrafią być wszędobylskie zabawki. Przestawiamy kilka sposobów na szybkie i łatwe „ogarnięcie” tego chaosu. Może macie też jakieś sprawdzone sposoby? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Idealny kącik dla noworodka – Planujecie Macie w planach przygotowanie pokoju dla noworodka a nie macie pomysłu? Oto kilka tipów na idealny kącik dla noworodka i mamy na pierwsze kilka miesięcy życia.

Pierwsza wyprawka – 5 rzeczy, które warto wiedzieć – Kompletujecie wyprawkę dla dziecka? Ten wpis powinien się przydać tym zagubionym w chaosie informacyjnym i reklamowym. Jest to zdroworozsądkowe podejście do rzeczy najważniejszych poparte doświadczeniem. Może was zainspiruje.

Ochraniacze do łóżeczka – dlaczego ich nie lubię – Subiektywna opinia na temat niektórych gadżetów dla dzieci, jakie są powszechnie dostępne w sklepach i jakie większość z nas zapewne ma w domu.

Kulinarnie:

Pyszny owocowy deser – dieta? O nieee! – Coś pysznego i niesamowicie słodkiego dla tych, co potrzebują zastrzyku energii dostarczonej niepoprawna ilością cukru.

Tarta z serkiem mascarpone i truskawkami – Idealny przepis, nie wymagający wielkiego nakładu czasu i pracy. Korzystajcie! Sezon truskawkowy niedługo się skończy.

DIY:

Pudełko, które zrobisz w godzinę – Krótkie DIY pokazujące jak z niepotrzebnych przedmiotów można łatwo zrobić urocze pudełko na drobne zabawki lub kredki dla dziecka.

Podróże małe i duże:

SIRUWIA – ogród japoński pośród Karkonoszy – Jeśli planujecie wyjazd w Karkonosze, to jest prawdziwa perełka! Musicie zaplanować sobie zwiedzenie tego urokliwego japońskiego ogrodu!

Subiektywnie:

Moje TOP 5, czyli miejsca, które chciałabym odwiedzić – Rozmarzone wakacjami przedstawiamy subiektywna listę pięciu miejsc na świecie, które naszym zdaniem są warte odwiedzenia. A co leży w waszej sferze marzeń podróżniczych? Podzielcie się z nami waszą listą!

Międzyblogowo:

Wyprzedaż szafy i szafeczki – W czerwcu postanowiłyśmy wziąć udział w świetnej międzyblogowej akcji organizowanej przez Kameralna. Celem była wyprzedaż szafy. Super sprawa! Akcja niestety dobiegła już końca, lecz w przyszłości postaramy się podzielić z wami innymi ciekawymi wydarzeniami z sieci.

Zaczynają się wakacje, życzymy Wam udanych wyjazdów i niezapomnianych przygód. U nas pojawi się wiele wpisów dotyczących wakacji z dzieckiem oraz propozycji miejsc wartych odwiedzenia. Zaglądajcie do nas regularnie!

E. & M.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *