Pokój dla dziecka – Inspiracje #5 – FIOLET

Fioletowy, kolor dostojny, od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. W latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia kolor ten stał się kolorem buntu i przemian. Odcienie fioletu natomiast stały się symbolem młodości i poszukiwania wolności.

We wnętrzach kolor ten zawsze prezentuje się dobrze. Dodaje elegancji, urozmaica wystrój i jednocześnie go ożywia. W pokoju dziecięcym fioletowe dodatki pasują do obu płci, niezależnie od tego, czy zamieszkuje go chłopiec czy dziewczynka.

Fiolet idealnie zestawia się z bielą, beżem, pomarańczem, różem, wieloma odcieniami żółtego oraz jasnej zieleni. Takie zestawienia dają nam szerokie pole do popisu podczas urządzania pokoju dziecka.

Moodboard w odcieniach fioletu

fiolet

Inspiracje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

W pokoju dziecięcym fiolet pięknie prezentuje się jako kolor wszelkiego rodzaju dodatków czy dekoracji. Pufy, poduszki, narzuty na kanapę wyglądają elegancji, a jednocześnie mają praktyczny kolor, na którym nikną niektóre plamy i odciski małych rączek.

Chcąc urozmaicić wnętrze warto postawić na materiały o ciekawych barwach łączących fiolet z zielenią, żółcią lub pomarańczem. Dodatki wyglądają bardziej dziecięco, bardziej radośnie.

Wszelkiego rodzaju naklejki na ścianę, zawieszki czy obrazki zawsze dodadzą uroku dziecięcemu pokoikowi. Nie bójmy się zatem ciemniejszych kolorów i odważnie podejdźmy do tematu urządzania wnętrza. Fiolet to w końcu kolor szlachetny, a zarazem symbol młodości. Co innego lepiej pasowałoby do naszych młodych, wciąż odkrywających świat dzieci?

 

Dziś przedstawiamy kolejny wpis z serii wpisów Pokój dla dziecka – Inspiracje będący zbiorem inspiracji, które pomogą stworzyć Wam nieprzeciętne wnętrze w Waszym ulubionym stylu.

Wpisy ukazują się co tydzień. Każdy z nich dotyczy konkretnego tematu, koloru czy stylu. Dotychczas ukazały się:

1. szarości w pokoju dziecięcym

2. pudrowy róż we wnętrzu

3. styl marynistyczny

4. jesienne dodatki

Pozdrawiam,

E.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *