Pokój dla dziecka – Inspiracje #5 – FIOLET

Fioletowy, kolor dostojny, od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. W latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia kolor ten stał się kolorem buntu i przemian. Odcienie fioletu natomiast stały się symbolem młodości i poszukiwania wolności.

We wnętrzach kolor ten zawsze prezentuje się dobrze. Dodaje elegancji, urozmaica wystrój i jednocześnie go ożywia. W pokoju dziecięcym fioletowe dodatki pasują do obu płci, niezależnie od tego, czy zamieszkuje go chłopiec czy dziewczynka.

Fiolet idealnie zestawia się z bielą, beżem, pomarańczem, różem, wieloma odcieniami żółtego oraz jasnej zieleni. Takie zestawienia dają nam szerokie pole do popisu podczas urządzania pokoju dziecka.

Moodboard w odcieniach fioletu

fiolet

Inspiracje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

W pokoju dziecięcym fiolet pięknie prezentuje się jako kolor wszelkiego rodzaju dodatków czy dekoracji. Pufy, poduszki, narzuty na kanapę wyglądają elegancji, a jednocześnie mają praktyczny kolor, na którym nikną niektóre plamy i odciski małych rączek.

Chcąc urozmaicić wnętrze warto postawić na materiały o ciekawych barwach łączących fiolet z zielenią, żółcią lub pomarańczem. Dodatki wyglądają bardziej dziecięco, bardziej radośnie.

Wszelkiego rodzaju naklejki na ścianę, zawieszki czy obrazki zawsze dodadzą uroku dziecięcemu pokoikowi. Nie bójmy się zatem ciemniejszych kolorów i odważnie podejdźmy do tematu urządzania wnętrza. Fiolet to w końcu kolor szlachetny, a zarazem symbol młodości. Co innego lepiej pasowałoby do naszych młodych, wciąż odkrywających świat dzieci?

 

Dziś przedstawiamy kolejny wpis z serii wpisów Pokój dla dziecka – Inspiracje będący zbiorem inspiracji, które pomogą stworzyć Wam nieprzeciętne wnętrze w Waszym ulubionym stylu.

Wpisy ukazują się co tydzień. Każdy z nich dotyczy konkretnego tematu, koloru czy stylu. Dotychczas ukazały się:

1. szarości w pokoju dziecięcym

2. pudrowy róż we wnętrzu

3. styl marynistyczny

4. jesienne dodatki

Pozdrawiam,

E.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *