Pokój dla dziecka – Inspiracje #4 – JESIENNE DODATKI

Kalendarzowa jesień zbliża się wielkimi krokami. Dni są coraz krótsze. Jest coraz chłodniej, coraz częściej pada deszcz. Mimo iż aura pozostawia wiele do życzenia, to trzeba przyznać, że co roku Złota Polska Jesień zachwyca bogactwem kolorów! Myślę, że każdy z nas kiedyś zbierał kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Każdemu marzą się piękne dekoracje z jarzębiny czy szyszek. Na porządku dziennym są długie spacery do lasu, często zakończone owocnym grzybobraniem. Jednym słowem jesień jest piękna!

Jest to dobry moment aby nieco rozweselić wnętrze domu dodając kilka kolorowych, jesiennych dodatków. Nie trzeba drastycznie przerabiać wnętrza, malowanie ścian czy zmiana tapet jest w opcji tylko dla chętnych. My proponujemy prosty sposób, który powoli za pomocą kilku drobnych dodatków zmienić charakter pomieszczenia.

Moodboard – jesienne dekoracje

jesienne-dodatki

Inspiracje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Jesienne poduszki, a raczej poszewki na poduszki – to chyba najłatwiejszy sposób na zmianę aranżacji/dekoracji w pokoju. Zdecydujcie się na typowo jesienne kolory – czerwień, brąz, pomarańcz, żółty. Niech zainspiruje Was natura.

Można pokusić się o piękne obrazki na ścianę. Typowo jesienne – rude lisy, czy jeże sprawdzą się tu idealnie.

Jeśli mamy spory fragment niezagospodarowanej ściany w dziecięcym pokoju, można rozważyć zakup naklejki ściennej z motywem drzewa, lasu, leśnych zwierząt. Dziecku na pewno się spodoba – będzie to swoisty element edukacyjny zarazem.

Na koniec najłatwiejsza i chyba najprzyjemniejsza inspiracja do jesiennej przemiany wnętrza – własnoręcznie zrobione przez Was i Wasze dzieci ozdoby z jesiennych darów natury – kasztanowe ludziki, obrazy z kolorowych liści, korale z jarzębiny. Tu ogranicza Was jedynie wyobraźnia. A więc do dzieła! Koniecznie podzielcie się z nami efektami Waszej twórczej pracy!

Pokój dla dziecka – Inspiracje

Jest to kolejny wpis z serii wpisów będących zbiorem inspiracji, mających na celu pobudzenie Waszej wyobraźni i pokazanie, że umiejętny dobór mebli i dodatków może stworzyć nieprzeciętne wnętrze w Waszym ulubionym stylu. Wpisy ukazują się co tydzień. Każdy z nich dotyczy innego tematu, koloru czy stylu.

Dotychczas ukazały się  następujące wpisy:

  1. Inspiracje #1 – SZAROŚCI
  2. Inspiracje #2 – PUDROWY RóŻ
  3. Inspiracje #3 – STYL MARYNISTYCZNY

Pozdrawiam,

E.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *