Pokój dla dziecka – Inspiracje #2 – PUDROWY RÓŻ

Urządzamy pokój dla dziecka

Kolejny tydzień i kolejna doza inspiracji dotyczących urządzania dziecięcego pokoju. Na dworze nieco chłodniej więc aż chce się żyć. Głowa pełna pomysłów, tylko z reguły czasu brak na ich realizację.

Na początek mały tip. Jak wiecie, pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim wygodny i bezpieczny. Wyposażony w przyjazne dziecku materiały, ekologiczne, co najmniej nie toksyczne. Kompletując meble i dodatki warto zwrócić uwagę na to, z czego są wykonane. Czy nie posiadają małych, łatwo odpadających elementów, ostrych kantów czy też łatwo ścieralnej/zdrapywanej farby. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmniejszych leży w naszych rękach. Warto więc zadbać o nich już od samego początku.

Nowa seria inspiracji

To już drugi wpis będący częścią nowej serii wpisów dotyczących urządzania dziecięcego pokoju. Pokój dla dziecka – Inspiracje to zbiór inspiracji, mających na celu pobudzenie Waszej wyobraźni i pokazanie, że umiejętny dobór mebli i dodatków może stworzyć nieprzeciętne wnętrze w określonym stylu.

Wpisy ukazują się co tydzień. Każdy z nich dotyczy konkretnego tematu, koloru czy stylu. W ostatni poniedziałek mieliśmy możliwość przybliżyć bardzo ostatnio popularne szarości w pokoju dziecięcym.

Moodboard w pudrowym różu

moodboardInspiracje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16

Dziś coś dla małych księżniczek kochających się w różu. Dziś proponuję dodatki w pudrowym różu, ponieważ co za dużo, to nie zdrowo, a ten kolor jest stonowany, nie przytłoczy pokoju najmłodszej lokatorki, a i Rodzice będą w takim wnętrzu czuć się komfortowo.

Dzisiejsza inspiracja proponuje ściany w kolorach pastelowych, tych, które idealnie pasują do różu, czyli seledynowym, łososiowym, jasno żółtym i oczywiście pasującym do wszystkiego – jasno szarym. Na takim tle pięknie będą się prezentować białe mebelki wraz z różowymi dodatkami.

Idealne do pokoju dziewczynki są łóżeczko, krzesełko i prześliczny wieszak na sukienki.

Ścianę można udekorować naklejanymi literkami składającymi się w imię dziecka, tiulowymi pomponami czy też świecącą girlandą.

Półki komody przyozdobią tematyczne, kolorystycznie dobrane obrazki oraz stojąca lampa z kokardką.

W łóżeczku uroczo prezentować się będą poduszeczki z dziecięcymi aplikacjami – sówkami, ptaszkami, drzewkami, motylkami. Można pokusić się o przesłodką poduszkę w kształcie kokardy. Nad łóżeczkiem proponuję zawiesić karuzelę z pozytywką w dobranych do wnętrza kolorach.

Idealnym dopełnieniem przestrzeni będą typowo dziewczęce dodatki, na przykład wiklinowy wózeczek dla lalek czy wiklinowa skrzynia na zabawki z poduchą do siedzenia.

 

Za nami już drugi wpis z serii inspiracji. W kolejnych odcinkach serii będziemy prezentować moodboardy inspirowane rożnymi kolorami i tematami przewodnimi. Jeśli chcielibyście zobaczyć na łamach martelka.pl coś, co mogłoby się Wam przydać w podjęciu decyzji „wnętrzarskich”, nie wahajcie się dać nam znać.  Postaramy się sprostać wyzwaniu!

Pozdrawiam,

E.

Show Comments
  • […] Wpisy ukazują się co tydzień. Każdy z nich dotyczy konkretnego tematu, koloru czy stylu. Dotychczas ukazały się wpisy dotyczące szarości w pokoju dziecięcym oraz będące inspiracją do wykorzystania pudrowego różu we wnętrzu. […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *