Pokój dla dziecka – Inspiracje #3 – STYL MARYNISTYCZNY

Jakoś tak nagle zrobiło się aż za bardzo jesiennie. Deszcz puka w okna, drzewa pochylają się od wiatru, temperatura pozostawia wiele do życzenia. Co raz częściej zdarza nam się wracać myślami do pięknych, letnich chwil, kiedy to słońce grzało, a ciepłą bryzę dało się czuć we włosach.

Aby zachować dziś nieco tej pięknej aury, w ramach cyklu Pokój dla dziecka – Inspiracje, przygotowaliśmy iście wakacyjne zestawienie – inspiracje do pokoju w stylu marynistycznym.

Moodboard w stylu marynistycznym

morze

Inspiracje, czyli gdzie znajdziecie elementy umieszczone na grafice: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

Pokój w stylu marynistycznym to głównie granat, biel i czerwień. Te kolory przychodzą do głowy w pierwszej kolejności, kiedy myślimy o urządzeniu wnętrza w tej konwencji. Kształty najczęściej spotykane – paski, paski i jeszcze raz paski, najlepiej typowe marynarskie paski. Wszelkie dodatki charakteryzują się ostrymi kształtami i mocnymi kontrastami, są ascetyczne w budowie i pozbawione ozdobnych detali. Powinny być funkcjonalne i praktyczne.

We wnętrzu pięknie komponują się drewniane skrzynie z morskimi detalami – kotwicami, muszlami czy sterem. Stanowią idealny schowek na liczne zabawki. można je ustawić pod oknem lub przy dziecięcym łóżeczku i będziemy mieć pewność, że maskotki znajdą swoje miejsce.

Z białymi meblami pięknie komponują się wszelkie pościele w odcieniach granatu i czerwieni. Uroku dodadzą też poduszki kotwice, poduszka – pirat lub też poduszka – statek.

Ściany pokoju można przyozdobić tapetą w paski ułożone w poziomie lub też pomalować farbą i przyozdobić bordiurą z motywem morskim. Możliwości jest wiele. Świetnym rozwiązaniem są też naklejki ścienne, które efektownie prezentują się w dziecięcym pokoju.

Takie wnętrze jest idealne dla małego odkrywcy, poprzez różnorodność kolorów i faktur sprzyja rozwojowi, pobudza zmysły i zachęca do działania.

Błękitna alternatywa

Alternatywą do ciemnego granatu i ostrej czerwieni jest pokój w odcieniach morza, gdzie króluje biel, błękit, trochę zieleni, odcienie rafy koralowej oraz faktura piasku. Wnętrze jest bardziej stonowane, spokojniejsze i sprzyja relaksowi.

styl-morski

Inspiracje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

We wnętrzu idealnie będą prezentowały się meble drewniane – drewniane stoły, skrzynie i skrzynki do przechowywania drobiazgów. Fotel czy kanapę przyozdobi nam praktyczny koc w kolorze piaskowym bądź morskiego błękitu. Idealnie sprawdzą się tu dodatki z motywami morskimi i żeglarskimi, jak również wszelkie ozdoby nawiązujące do plaży, flory i fauny morskiej i szeroko pojętego nadmorskiego klimatu. Pięknie na półkach będą wyglądać modele statków, statki drewniane, lub też własnoręcznie zrobione butelki czy ramki ze skarbami przywiezionymi z wakacyjnych wojaży.

Styl marynistyczny jest bardzo radosny i zarazem przytulny. Wnętrza wyglądają świeżo, spójnie i nieustannie przywodzą na myśl wspaniałe chwile spędzone nad morzem. Jest to taki mały sposób na zamkniecie w czterech ścianach nadmorskiego, wakacyjnego klimatu z możliwością cieszenia się nim cały rok.

Nowa seria inspiracji

Jak już zapewne wiecie jest to kolejny wpis z serii wpisów Pokój dla dziecka – Inspiracje będący zbiorem inspiracji, mających na celu pobudzenie Waszej wyobraźni i pokazanie, że umiejętny dobór mebli i dodatków może stworzyć nieprzeciętne wnętrze w Waszym ulubionym stylu.

Wpisy ukazują się co tydzień. Każdy z nich dotyczy konkretnego tematu, koloru czy stylu. Dotychczas ukazały się wpisy dotyczące szarości w pokoju dziecięcym oraz będące inspiracją do wykorzystania pudrowego różu we wnętrzu.

Pozdrawiam,

E.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *