Pomponowe Love – czyli jak zrobić tiulowe pompony

Jest całe mnóstwo dekoracji do pokoi dziecięcych (i nie tylko), które bardzo mi się podobają. Mają też one często dość wygórowane ceny, które podobają mi się już mniej 😉 Wówczas w mojej głowie rodzi się pomysł – a może spróbuję zrobić to sama? I często się udaje 🙂 Dziś pokażę Wam jak szybkie i PROSTE w wykonaniu są tiulowe pompony, które nadają się nie tylko do pokoiku dziecięcego, ale także jako dodatki do rozmaitych sesji fotograficznych lub jako alternatywa kokard na prezentach lub w ogóle jako prezent, albo gdzie tylko przyjdzie Wam pomysł do głowy.

Oto prosty „przepis” na wykonanie tiulowych pomponów:

Potrzebne będą:

tiul w rolce (sztywny, tzw. amerykański) w ulubionych kolorach
szablony wycięte z  tekturki lub kartonu o różnej średnicy
ostre nożyczki
kolorowe tasiemki
odrobina czasu i chęcipompony_tiulowe

Zaczynamy od odrysowania na kartonie lub tekturze koła o takiej średnicy jaką ma mieć nasz pompon i wycięcia go. W środku takiego koła wycinamy mniejsze, tak żeby tiul nam łatwo przez niego przechodził. Im mniejszy pompon tym mniejsze kółko w środku i odwrotnie 🙂 Wycięte koła zaginamy na pół. Pomiędzy złożone połówki wkładamy podłużny kawałeczek tiulu, który posłuży nam później za wiązanie. Na tak przygotowane szablony nawijamy tiul. Musimy to zrobić równomiernie bez żadnych prześwitów, wtedy pompon wyjdzie gęsty i ładnie się uformuje. Im więcej tiulu nawiniemy na szablon tym pompon będzie grubszy i bardziej puszysty. Po nawinięciu żądanej ilości tiulu przecinamy go przez środek. Pamiętajcie, żeby trzymać ręką materiał, aby pompon się nie rozleciał.

tiulowe_pompony

Po rozcięciu dokładnie zawiązać pompon kawałkiem wcześniej włożonego tiulu pomiędzy szablon. Gotowe!

pompony_tiulowe

pompony_tiulowe

Nic trudnego 🙂 Dzieci się zachwycają, a satysfakcja, że zrobicie to samemu jest gwarantowana! Pompony tiulowe można swobodnie odświeżyć poprzez delikatne pranie (ręczne). Spróbujcie – to naprawdę fajna i prosta rzecz do wykonania, a cieszy oko nie tylko dziecięce 🙂

Powodzenia!

M.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *