Prezent dla Babci (i Dziadka) last minute

Babcie i Dziadkowie mojej córki (a już za chwilę i syna) to szczególne dla mnie osoby, które zawsze będą w moim, a także w sercach moich dzieci. To wielkie szczęście mieć tak bliskie i pogodne osoby, jak Dziadkowie. Zaraz po rodzicach są Oni najważniejszymi osobami w życiu każdego człowieka. Chyba nikt tak jak Oni, nie przeżywają wiadomości dotyczącej narodzin wnucząt, a kiedy już doczekają się tej ważnej chwili, od samego początku niezwykle angażują się w realizację swoich nowych ról – Babci i Dziadka. To właśnie ich obecność wpływa również na rozwój młodego człowieka w okresie dzieciństwa, kiedy to u dziecka kształtują się postawy i wyobrażenia na temat otoczenia i świata… Są synonimem ciepła, mądrej rady i bezpieczeństwa. Nie bez powodu psotni wnukowie właśnie w ramionach Dziadków szukają schronienia przed otrzymaniem pouczenia czy kary od rodziców 😉 Dziadkowie są dla wnuków nie tylko dobrymi nauczycielami, ale również świetnymi towarzyszami zabaw, podczas których sami znakomicie spędzają czas. To właśnie Dziadkowie okazują największą cierpliwość, odpowiadając na trudne, dziecięce pytania, często nie mające końca. Dzięki ich serdeczności i ogromnej cierpliwości, wraz z upływem lat, wnukowie nadal chętnie przebywają z Dziadkami, rozmawiając z nimi na różne tematy i czerpiąc od nich życiową mądrość.

Dzisiaj i jutro jest wyjątkowy dzień, kiedy to wnuki mogą po raz kolejny podziękować Dziadkom, za opiekę, poświęcony czas i nieograniczoną miłość. My jako dorośli, chcąc pomóc naszym pociechom, często szukamy jakiegoś wyjątkowego pomysłu na prezent. Powiem tak – nie będę tworzyć listy gotowych pomysłów – tutaj zostawiam pole do popisu swoim koleżankom i kolegom z innych blogów, którzy na pewno nie zawiodą 🙂 w sieci można znaleźć masę inspiracji co kupić… Ja jednak wiem, że Dziadkowie najbardziej cieszą się z OBECNOŚCI wnucząt – możliwości spędzenia z nimi czasu, wspólnej zabawy, przygody… Upominek jest oczywiście bardzo miłym akcentem, a już szczególnie wtedy, gdy dziecko wykona go samo – jednak to wspólny czas będzie tym najcenniejszym darem i podziękowaniem 🙂

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najbardziej wzruszających rodzinnych świąt. Dziadkowie to osoby wyjątkowe, zawsze służące radą, ciepłym słowem, nawet w tych najtrudniejszych chwilach. Warto spędzić te dni właśnie z nimi, okazując im ciepło i poczucie bliskości, o których z pewnością marzą. Jeżeli wybieracie się do Nich w odwiedziny dzisiaj lub w najbliższych dniach i Wasze dzieci chciałyby podarować im oboiście wykonany prezent, to mam dla Was małą podpowiedź, jak nasze małe pociechy mogą samodzielnie przygotować niebanalny upominek 🙂 Poradzą sobie nawet 2-latki!

Potrzebne będą:

dwa płótna (podobrazia) malarskie
farby (plakatowe w tubkach)
pędzel (najlepiej grubszy lub z gąbki)
taśma malarska (im węższa tym lepiej)
pół godziny czasu 🙂

Uwaga: płótna malarskie możecie dostać w sklepach z akcesoriami do malowania, rysowania, a nawet w dobrych papierniczych. Im  większy rozmiar tym fajniejszy efekt. Jeżeli jednak nie dysponujecie podobraziem to można wykorzystać tutaj twardszy brystol – też się doskonale sprawdzi – jednak potrzebna będzie rama, do której ostatecznie obrazek zostanie włożony (np. tzw. antyrama).

Od czego zacząć? W naszym przypadku – obrazek przygotowany został dla Babci – i składa się z dwóch mniejszych podobrazi (wym. 25 x 30 cm), które ułożyłyśmy z Jukką obok siebie. Następnie przy pomocy taśmy malarskiej stworzyłyśmy układ całkiem przypadkowych linii, pozostawiając puste pola na płótnie. I już – pędzel do ręki i witaj zabawo 🙂 Julka uwielbia bawić się farbami – zresztą, które dziecko nie lubi? Mogła się wykazać artystycznie – cała zabawa polega na tym, aby wybierać dowolne kolory i nanosić je na płótno, ale niekoniecznie starannie, do linii… zwyczajnie jak lecie – chlapiemy farbą w dowolnych układach, kolorystyce, intensywności… urok tej pracy polega właśnie na dowolności i barku ograniczeń, więc każde dziecko chętnie chwyci za pędzel i stworzy niepowtarzalny obraz.

Gdy już wszystkie pola będą pomalowane należy zerwać delikatnie taśmę, pod którą pozostaje białe płótno. I w zasadzie to koniec 🙂 Należy pozostawić obraz do wyschnięcia (na brystolu farba będzie schła szybciej, ale należy pamiętać, aby nie nakładać jej wówczas w zbyt grubych warstwach – papier się nie pomarszczy). Ja bym na tym zakończyła, ale moje dziecię zażyczyło sobie, aby podkreślić, iż jest to swoista laurka z okazji dnia Babci, dlatego też – już przy mojej pomocy – pojawić się na obrazie napis…

I jak? Niezły efekt jak na kilkadziesiąt minut zabawy co? Gotowy obraz (lub obrazki) można zapakować i wręczyć 🙂 Na pewno ucieszą każdą Babcię i każdego Dziadka. Mogą zawisnąć na ścianie lub stać na półce, przypominając Seniorom, jak bardzo ich wnuki ich kochają i o Nich pamiętają.

Miłej i kreatywnej zabawy!

Pozdrawiam

M.

P.S. Tutaj znajdziecie również inny ciekawy pomysł na wykonanie grafiki z okazji dnia  Babci i  Dziadka. Zapraszam!

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *