Subiektywny przegląd stolików dla dzieci

Każda mama chce aby jej dziecko miało idealne warunki do rozwoju muzycznego, artystycznego, ruchowego, dosłownie każdego. Nasze dzieci chodzą na różne zajęcia, czy to w żłobku/przedszkolu, czy prywatnie. Zależy nam aby poszerzały swoje horyzonty. Zależy nam również na tym, aby otoczenie dziecka sprzyjało jego rozwojowi.

Tym razem mam dla Was krótki przegląd pięknych stolików do pokoju dziecięcego. Na rynku jest mnóstwo opcji z rożnych materiałów, w rożnej kolorystyce. Większość z nich widzieliście czy to w kącikach zabaw czy w przedszkolach swoich pociech. Ja chciałam skupić się na mebelkach mniej powszechnych, które może gdzieś Wam mignęły i których raczej nie zobaczycie w publicznych kącikach zabaw.

Kids Concept – zestaw z gwiazdą

Moją listę rozpoczyna komplet z gwiazdką. Zapewne widzieliście ten zestaw nie raz w Martelkowych inspiracjach dotyczących urządzania pokoju dziecka. Z racji tego, że ta linia produktów jest niezwykle dziewczęca, skradła ona moje serce już dawno temu.

Hoppe Kids – zestaw Maja MIX

Misją duńskiej firmy Hoppe Kids jest dostarczanie wspaniałych rozwiązań dla mamy i dziecka. Dostarczają piękne mebelki, z których można komponować zestawy idealne dla aktualnych potrzeb dziecka. Mebelki są proste w swej budowie, estetyczne, na tyle wygodne, że może się przy nich bawić kilkoro dzieci na raz.

Bambooko – stolik i krzesełko królik

Przeuroczy drewniany zestaw z króliczymi uszami stworzony przez małą rodzinną firmę wspaniale będzie się prezentował w każdym wnętrzu dodając mu mnóstwo dziecięcego uroku. Królicze krzesełko to nietuzinkowy pomysł, który bije konkurencję na głowę.

Lapgap – stolik małego artysty

Ideą Lapgap było stworzenie prostej linii mebelków, wspierających kreatywny rozwój dzieci. Stolik małego artysty jest wyśmienitą alternatywą do nudnych, masowo produkowanych zestawów. Zaletą produktów Lapgap jest ich wykonanie z naturalnych, przyjaznych środowisku materiałów. Wspaniały design, z przewidzianym miejscem na papier rysunkowy i osobnym schowkiem na kredki jest bardzo wygodny.

Kukuu – Bird&Berry

Zestaw bird&berry zaprojektowany i stworzony przez rodzinną firmę z Litwy skradł ostatnio moje serce. Twórcy mieli na celu stworzenie mebli ergonomicznych, zajmujących niewiele miejsca, natomiast pozwalających na swobodne korzystanie z nich nawet dwójce dzieci.

P’kolino – chalkboard table

Ten projekt zobaczyłam w internecie i idealnie wpasował się w moje zestawienie oryginalnych mebelków dla dzieci. Niezwykle prosty w budowie posiada jednak przemyślany schowek na drobne skarby, oraz płytę pomalowaną farbą tablicową – wspaniały, kreatywny dodatek.

ArtMaks – biurko Małej Artystki

Mebelki zaprojektowane przez parę młodych rodziców, kierujących się mottem: „Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia…„. Proste w konstrukcji, ergonomiczne i bezpieczne mebelki są jednocześnie niezwykle oryginalne ze względu na design i funkcjonalność.

Przedstawiłam Wam kilka wybranych zestawów mebelków do pokoju dziecięcego, które z pewnością będą wspaniałym inspirującym otoczeniem do wspólnych, kreatywnych zabaw. Niektóre z nich bardziej pasują dla dziewczynki, niektóre dla chłopczyka, jednak najważniejsze jest, aby wspomagały nasze dziecko w artystycznych zmaganiach.

My zdecydowaliśmy się na zestaw Lapgap, i to był strzał w dziesiątkę. Solidny stolik prezentuje się świetnie, dzięki dodatkowych schowkom jest wygodny i wystarczająco duży do kreatywnych zabaw.

E.

 

Show Comments
  • Kitsune pisze:

    Super zestawienie. Bardzo ułatwiło mi poszukiwania czegoś nietuzinkowego. Pozdrawiam ciepło!

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *