Zaproście sztukę nowoczesną do domu! Poznajcie holenderski design oraz projekt IXXI

Jeżeli chcielibyście zainwestować w nowoczesną sztukę to jest to zdecydowanie projekt dla Was 🙂 O czym mowa? O innowacyjnym systemie łączącym kilka, a nawet więcej niż kilka obrazów, które w całości stworzą piękny i niepowtarzalny projekt – np. kolaż lub znany obraz w wersji xxl. To wspaniały i prosty holenderski design. A co jest w tym takiego fajnego? Przede wszystkim dowolność i różnego rodzaju techniki do wyboru, a także  łatwy i bezpośredni sposób mocowania elementów na ścianie, bez zbędnego jej niszczenia. Dzięki temu możecie w banalny sposób stworzyć własną dekorację ścienną w dowolnym rozmiarze, obrazie, kształcie oraz wielkości.

 Jak powstał projekt IXXI? 

Całkiem przypadkowo 🙂 Otóż dwóch holenderskich projektantów opracowało ciekawą koncepcję dekoracji ścian, polegającą na systemie łączenia w formie małych iksów (stąd nazwa IXXI), mniejszych obrazów. Zerknijcie na poniższy filmik, który przedstawia jak banalnie prosty jest ten sposób dekoracji ścian.
 
Pomysł narodził się z okazji targów w Prowincji Brabant, kiedy to panowie postanowili połączyć razem około 17 000 (!) pocztówek.Projekt zyskał tak wielką aprobatę, zbierając masę pozytywnych opinii, że został nominowany do Dutch Design Awards (DDA – seria nagród honorujących holenderskich projektantów, wręczanych podczas corocznego Dutch Design Week w holenderskim mieście Eindhoven). Po takim sukcesie projektanci zdecydowali się na stworzenie nowego produktu w postaci elastycznego i wszechstronnego produktu dekoracyjnego. Holendrzy po prostu kochają design 😉 Ponadto pomysłodawcy zapragnęli zaoferować inspirującą kolekcję obrazów, która sprawiłaby, że zarówno sam projekt, jak i sztuka byłyby dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Stąd dołączyło do nich holenderskie Rijksmuseum (najbardziej znane muzeum sztuki w Amsterdamie), a wkrótce i kolejne muzea, wiodące marki, fotografowie oraz projektanci.
IXXI to najwyższej jakości materiał syntetyczny, w całości produkowany w Holandii. Jest wodoodporny i nie groźne mu promieniowanie UV, nie ulega też odkształceniu ani rozdarciu. To wszystko czyni ten produkt bardzo łatwym w utrzymaniu. Ponadto jego zastosowanie jest wszechstronne – wygląda dobrze na każdej płaszczyźnie przestrzennej, bez względu na pomieszczenie. Zresztą zobaczcie sami:

Perełki dla fanów Gwiezdnych Wojen

Jak widzicie tematyka jest dowolna – pojawiają się dzieła sztuki, kolarze przypadkowych grafik czy osobistych fotografii, postacie Disneya… wachlarz jest dość szeroki. Możecie też sami stworzyć własną grafikę… Jednak jeżeli są wśród naszych czytelników fani Gwiezdnych Wojen, to mam świetną wiadomość 🙂 Marka IXXI jednak naprzeciw fanom Star Wars i stworzyła świetną kolekcję grafik związanych z tym kultowym filmem.

Powiem Wam szczerze, że bardzo mi przypadł do gustu ten holenderski projekt 🙂 a już w szczególności tematyka związana z Gwiezdnymi Wojnami. Sam film może nie należy do moich ulubionych, za to kultowość tych postaci i rewelacyjne obrazy już mnie nęcą 😉

A Wam jak się podoba?

Pozdrawiam

M.

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *